Eesti tervishoiu tulevik

Ootame Sind kaasa mõtlema ja oma ideid siia platvormile sisestama selleks, et leida üheskoos Eesti tervishoiusüsteemi rahastamisega seotud väljakutsetele uued ja valdkonnaülesed lahendused.

Kõik ideed43

Kolm aastat kohustuslikku tööd Eesti tervishoius

Arstide nappuses on suur osa selles, et minnakse välismaale tööle peale kooli lõpetamist. Õdede nappuses jällegi probleem selles, et minnakse erasektorisse nt esteetilisse meditsiini. Kui luua kohustus töötada nt kolm aastat peale lõpetamist Eestis tervishoiusektoris haiglates, perearstikeskustes nii õdedele kui arstidele väheneks tööjõuprobleem. Sarnast taktikat kasutatakse nt juba sisekaitseakadeemias politseinike koolitamisel, nad peavad kolm aastat politseis töötama peale kooli lõpetamist.

T
Tudeng Tervishoid

Idee täiendused

K
KS
Üle minu laiba. Sunnismaisuse kehtestamise asemel võiks süveneda põhjustesse, miks püsivalt välismaale lahkutakse (vihje: töötingimused ja palk) ja neid probleeme adresseerida. Ajutisel enese välismaal täiendamisel ja kogemuste tagasitoomisel Eestisse pole midagi viga, selline käitumine isegi kiiduväärne, - miks mitte teha seda kohe pärast ülikooli lõpetamist?
IS
Ivi Sonn
Kas keegi on seda uurinud, miks noored pärast ülikooli lõpetamist lähevad Soome. ... sest noortel on pärast pikka õppeperioodi vaja alustada oma elu, on vaja hakata raha teenima, et peret luua ja ennast tõestada. Me pidevalt kurdame, et meil on arstide puudus, aga tegelikult ei ole meil piisavalt töökohti. Arstiabi on maksimaalselt optimeeritud. Kui Eesti meditsiinisüsteem ei suuda noortele tööd pakkuda, siis ei ole ju muud varianti. Toetan Pisara mõtet maapiirkonna arstiabi parandamisel - palk ja töötingimused ning ka sobiv elukeskkond soodustavad maale kolimist.
PP
Pisar Pind
Kohustusliku töö asemel võiks leida prääniku meetodeid inimeste meelitamiseks tervishoidu. Arstide hulgas välismaale tööle läheb ikkagi marginaalne osa, kuid arstiks õppima soovib tulla järjest vähem tudengeid. Võib-olla pole enam nii populaarne õppida eriala, kus õpe kestab kaua, vastutus on suur, kuid palk üsna väike seda arvestades. On ebaõiglane, et teiste erialade tudengitele selliseid piiranguid peale ei panda - võib vähendada veelgi meditsiiniõppe populaarsust. Pigem pakuks välja tulevikku vaatava meditsiinisüsteemi planeerimise - kuidas, kus ja milliste erialade spetsialiste tarvis on ning kuidas seda meie ressursse teades kõige targem teha oleks. Rääkides maapiirkonna arstiabist, võiks seda edukalt lahendada palgakoefitsendiga - miks peaks noor üldse kaaluma Soome minekut, kui oma Eesti maapiirkonnas on võimalik oluliselt rohkem teenida, kui keskustes?
Click to initialize TinyMCE

Viimati lisatud ideed

  • Toetab 1
  • Ei usu ideesse 0

Panustada teadusesse

Püüame ühiselt aru saada haiguste patogeneesist. Siis saab ka kõige õigemaid ravimeetodeid kasutusele võtta. Lisaks analüüsime oma andmeid ning teeme teadmiste mitte emotsioonide põhiseid otsuseid.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Sms lähenevast arstiajast teavitamiseks.

Kui olen broneerinud arstiaja, siis päev enne seda võiks tulla sõnum arstiaja meeldetuletusega. Sõnumile tuleks vastata "jah" kui soovin tulla või kui sõnumi saatmine on keeruline, siis on võimalik helistada sõnumis olevale numbrile. Numbrile vajutades avaneb see kohe helistamise aknas. See aitaks vähendada tühje arstiaegu, kui patsient on unustanud vastuvõtule tulla.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Kokkuhoid?

1. Tugev esmatasand( ei tohi rahale mõelda,tugev arstieetika)
2. Haiglad rahaahnuses teevad mõttetuid uuringuid ja proove.
3. Kulutõhusus pole seda sageli.
Raha on olemas,kokkuhoiuga seda juurde ei saa,mõistusega küll.
Kõik ideed
Developed by Ballers