Eesti tervishoiu tulevik

Ootame Sind kaasa mõtlema ja oma ideid siia platvormile sisestama selleks, et leida üheskoos Eesti tervishoiusüsteemi rahastamisega seotud väljakutsetele uued ja valdkonnaülesed lahendused.

Kõik ideed43

Efektiivsus

Minu arvates (ja kahjuks ka läbi isikliku elu kogemuste) on meie tervishoiusüsteemis ka väga palju ebaefektiivsust ja kulude dubleerimist. Kui perearst ei "raatsi" määrata laiendatud vereanalüüsi, lõpetab patsient EMOs, kus see tehakse, patsient suunatakse tagasi perearsti juurde, kus nüüd määratakse taas vereanalüüs. Perearsti süsteem tuleks ümber vaadata ja lõpetada see kasumile orienteeritus! Samuti puude määramine – kui inimesel on püsiv puue (nägemise kaotus, neerupuudulikkus jne.), siis ega silm ei taastu või neer ei kasva uuesti, äkki lõpetaks selle inimeste solgutamise ära ja vabastaks ka nn. ekspertarstide tööaega? Kes on tihtipeale "targemad" kui patsientidega pidevalt tegelevad arstid.
Lisaks soovitan soojalt lugeda Niklas Modig'i raamatut "This is LEAN", kus ta kirjeldab, kuidas on võimalik ka meditsiinis lühendada nn. "Throughput time"-i, ehk siis kuidas ka meditsiinis optimeerida protsesse. Eestis see küll väga "sooja" vastuvõttu ei saanud, sest meil on iga kliinikum, haigla ja arst omaette kunn. Äkki hakkaks nüüd patsiendile ja efektiivsusele keskenduma?!

ES
Emöke Sogenbits Töötlev tööstus

Idee täiendused

PP
Pisar Pind
Olen päri, et on palju dubleerimist, mida saaks parandada ühtse infovälja ja ühiste kokkulepetega. Perearst on spetsialist, eriarst (10 aastat õpib perearstiks), kes otsustab analüüside tegemise vajaduse vastavalt isiku kaebustele. Perearst ei saa analüüsidele suunatud raha endale ning perearstiabi on kõige kuluefektiivsem süsteem. Sellesse investeerimine aitab raha ja kulutusi kokku hoida, kuna 80% inimeste probleemidest saabki ära lahendada esmatasandil. Puuet tuleb regulaarselt taotleda, kuna ei hinnata inimese tervisekahju vaid toimetulekut. Ühe silmaga inimene ei tähenda automaatselt töövõimetut inimest. Ühe silmaga elada on kindlasti keerulisem, kuid kui see inimene tuleb toime täpselt sama edukalt, kui "terve" inimene, siis milleks lisaraha? Kindlasti saab toetada inimesi veel paremini nii, et ehk pole puuet vajagi - rohkem raha teenustesse, abistamisse, isiklikku abistajasse nt?
Click to initialize TinyMCE

Viimati lisatud ideed

  • Toetab 1
  • Ei usu ideesse 0

Panustada teadusesse

Püüame ühiselt aru saada haiguste patogeneesist. Siis saab ka kõige õigemaid ravimeetodeid kasutusele võtta. Lisaks analüüsime oma andmeid ning teeme teadmiste mitte emotsioonide põhiseid otsuseid.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Sms lähenevast arstiajast teavitamiseks.

Kui olen broneerinud arstiaja, siis päev enne seda võiks tulla sõnum arstiaja meeldetuletusega. Sõnumile tuleks vastata "jah" kui soovin tulla või kui sõnumi saatmine on keeruline, siis on võimalik helistada sõnumis olevale numbrile. Numbrile vajutades avaneb see kohe helistamise aknas. See aitaks vähendada tühje arstiaegu, kui patsient on unustanud vastuvõtule tulla.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Kokkuhoid?

1. Tugev esmatasand( ei tohi rahale mõelda,tugev arstieetika)
2. Haiglad rahaahnuses teevad mõttetuid uuringuid ja proove.
3. Kulutõhusus pole seda sageli.
Raha on olemas,kokkuhoiuga seda juurde ei saa,mõistusega küll.
Kõik ideed
Developed by Ballers