Eesti tervishoiu tulevik

Ootame Sind kaasa mõtlema ja oma ideid siia platvormile sisestama selleks, et leida üheskoos Eesti tervishoiusüsteemi rahastamisega seotud väljakutsetele uued ja valdkonnaülesed lahendused.

Kõik ideed43

Kõigil Eesti haiglatel üks IT süsteem

Kõigil haiglatel peaks olema üks ühtne IT-süsteem Eestis mitmel põhjusel:

Andmete ühtlus ja kooskõla: Ühtne IT-süsteem tagab, et kõik patsiendiandmed on standardiseeritud ja kooskõlas üle kogu riigi.

Efektiivne ja kiire info jagamine: Kui kõik haiglad kasutavad sama süsteemi, on info liikumine palju kiirem ja efektiivsem. See on eriti oluline kiirete ja elupäästvate otsuste tegemisel.

Parem koostöö ja koordineerimine: Ühtne süsteem võimaldab erinevatel meditsiiniasutustel paremini koostööd teha ja patsiente koordineerida, mis parandab üldist tervishoiuteenuse kvaliteeti.

Kulukuse vähendamine: Ühe IT-süsteemi hooldamine ja arendamine on odavam kui mitme erineva süsteemi haldamine, mis on hetkel kasutusel. See aitab kokku hoida ressursse, mida saab suunata muudele tervishoiuteenuste parandamisele.

Patsiendi ohutus ja järelvalve: Ühtne süsteem võimaldab paremini jälgida patsientide ravikäiku ja ajalugu, mis suurendab patsientide ohutust ja vähendab tüsistuste riski.

Lihtsamad koolitused ja kasutajatugi: Kui kõik meditsiinitöötajad kasutavad sama süsteemi, on koolituste ja kasutajatoe korraldamine palju lihtsam ja tõhusam.

Andmete analüüs ja terviseuuringud: Ühtne süsteem võimaldab koguda ja analüüsida terviseandmeid riigi tasandil, mis aitab tervishoiu planeerimisel ja poliitikate kujundamisel.

Vastavus regulatsioonidele: Ühtse süsteemi kasutamine tagab, et kõik haiglad järgivad samu andmekaitse ja privaatsuse reegleid, mis on vajalikud regulatsioonide järgimiseks.

Patsiendi mugavus: Patsientidel on lihtsam liikuda erinevate meditsiiniasutuste vahel, kuna nende terviseandmed on kergesti kättesaadavad kõigis asutustes, kus nad ravil käivad.

MT
Mikk Tooming Tervishoid

Idee täiendused

IS
Ivi Sonn
Mitte ainult ühine süsteem haiglatele, ka perearstidel võiks olla sama infosüsteem nagu haiglatel. Selline süsteem peaks olema riigi poolt loodud ja rahastatud.
T
Tiia
Kui minevikus on loodud midagi, mis on tegelikult hea aga hetkel ei toimi nagu võiks või mida peaks edasi arendama, siis tuleb seda teha. "Kellelegi" (sotsiaalministeeriumil?) ju peab olema terviklik ülevaade KÕIGEST, mis olemas on (haiglate IT-süsteemid, üleriigilised andmebaasid jne) ja läbi mõtlema ning otsustama, mida me üldse vajame, kuidas need süsteemid peaksid omavahel suhestuma, kuidas ja milline info üleriigilisse infosüsteemi liikuma jms. Ei saa olla olukorda, kus iga tervishoiuasutus ise otsustab, kas ja millist infot jagab ja millist mitte. Peavad olema reeglid, mis kehtivad kõigile ja millest kõik lähtuvad. Me oleme nii väike riik ja meid on nii vähe - kuidas me saame endale lubada kümnete erinevate infosüsteemide väljatöötamist, haldamist ja arendamist (millest enamus ilmselt riik rahastab), kui meie ressursid on piiratud??? Veel üks mõte: tundub, et tänapäeva ühiskonnas on tekkinud liiga palju hirme info jagamise ees. Milleks need hirmud ja mida me täpselt kardame? Nutikad IT-lahendused on ju meie enda hüvanguks. Kui on nt üks üleriigiline infosüsteem, kuhu patisendi kõik andmed koondatakse, siis olgu sellele juurdepääs KÕIGIL tervishoiu töötajatel, kellel on vastavad vajalikud litsentsid - siis on sellel ka mõtet. Võib olla ka kardetakse juba olemasolevaid süsteeme "kinni panna", sest on ju nendesse palju raha investeeritud, aga ei ole vaja karta - kõik me eksime vahel, see on normaalne osa elust. TEEME JULGELT VAJALIKKE JA MÕISTLIKKE MUUDATUSI!
MP
Martin Petder
Kas probleem pole siiski erinevate tervishoiuasutuste (ja/või töötajate) soovist mitte jagada omavahel uuringute tulemusi ja raviinfot? Nii e-tervise süsteem kui pildipank on olemas, aga millegipärast sisaldab vaid alamosa teostatud uuringutest ning tehtud röngtenpiltidest. Kas põhjuseks on süsteemide kasutamise keerukus, kasutajavaenulikkus või asutuste poliitika?
MT
Mikk Tooming
Töötades tervishoius näen, kuidas ei ole omavahel seotud erinevate haiglate IT süsteemid ning info ei liigu. Kui patsient saabub ravile/diagnostikasse teise haiglasse siis puudub info, mis uuringud varasemalt teostatud on. Hetkel on 21. sajand ning siiani saabuvad osad uuringumaterjalid laboritesse pabersaatekirjadega. Hetkel vastutab iga haigla ise oma IT süsteemide eest ning see süsteem on killustunud, ühtse riigina võiks kõigil üks olla. Näiteks saan tuua tervishoius kasutusel oleva pildipanga, see süsteem ju töötab ja on üks kõigil?
K
Küsimus
Kuidas erineb idee 20 aastat tagasi loodud e-tervise infosüsteemist, mis toimib ja mille eesmärk on olnud ja on siiani koondada andmed standardite põhiselt kokku ning teha need kättesaadavaks?
Click to initialize TinyMCE

Viimati lisatud ideed

  • Toetab 1
  • Ei usu ideesse 0

Panustada teadusesse

Püüame ühiselt aru saada haiguste patogeneesist. Siis saab ka kõige õigemaid ravimeetodeid kasutusele võtta. Lisaks analüüsime oma andmeid ning teeme teadmiste mitte emotsioonide põhiseid otsuseid.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Sms lähenevast arstiajast teavitamiseks.

Kui olen broneerinud arstiaja, siis päev enne seda võiks tulla sõnum arstiaja meeldetuletusega. Sõnumile tuleks vastata "jah" kui soovin tulla või kui sõnumi saatmine on keeruline, siis on võimalik helistada sõnumis olevale numbrile. Numbrile vajutades avaneb see kohe helistamise aknas. See aitaks vähendada tühje arstiaegu, kui patsient on unustanud vastuvõtule tulla.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Kokkuhoid?

1. Tugev esmatasand( ei tohi rahale mõelda,tugev arstieetika)
2. Haiglad rahaahnuses teevad mõttetuid uuringuid ja proove.
3. Kulutõhusus pole seda sageli.
Raha on olemas,kokkuhoiuga seda juurde ei saa,mõistusega küll.
Kõik ideed
Developed by Ballers