Eesti tervishoiu tulevik

Ootame Sind kaasa mõtlema ja oma ideid siia platvormile sisestama selleks, et leida üheskoos Eesti tervishoiusüsteemi rahastamisega seotud väljakutsetele uued ja valdkonnaülesed lahendused.

Kõik ideed43

Apteegi juurdehindluste ülevaatamine / toimeainete probleem / tootegrupid

Viimasel ajal on meediast läbi käinud, kuidas ravimitootjad ja hulgimüüjad optimeerivad ravimitele tehtavaid kulutusi. Tagasimaksed jne. Selle kõige käigus on apteekide hinnareform jäänud selgelt tahaplaanile. Apteekide juurdehindlused on 20 aastat ja rohkem tagasi paika pandud ning hetkel oleme jõudnud punkti, kus igasuguseid muid tervisetooteid kui ravimeid on lihtsam turule tuua, lihtsam reklaamida ja ka tulusam müüa. See ei saa tõenduspõhises meditsiinis olla normaalne. Tervisetooted liiguvad apteegist välja, kus neid võib müüa igaüks; samuti juurdehindlused ei ole üldjuhul piiratud. Ravimite puhul aga oleme oskamatusest jõudnud sinna, kus patsiendid, ja vahel ka apteekrid, ei tee vahet erinevatel tootegruppidel ja kus "nähtamatu käsi" paneb apteegid müüma kõike muud kui ravimeid. Valdkond vajab reformi inimeste poolt, kes ei ole "onupojad" ega tõusikpoliitikud. Vastasel korral me liigume järjest rohkem halli alasse, kus inimesed teavad rohkem kosmeetilistest kreemidest kui saadaolevatest ravimitest. Inimeste eneseraviotsused ei ole põhjendatud ja nende eest makstakse üle, sest ravimite reklaam on piiratud, samas kui muude tootegruppide oma piisavalt ei ole ning selle üle ka kontrolli ei teostata. Ravimitealase info jagamine apteekrite poolt on tembeldatud reklaamiks. Kui me saaksime seda kõike mõjutada, siis oleksime ilmselt esimesed Euroopas.

Apteekritel peab olema piisav haridus, et eristada meditsiiniseadmeid, toidulisandeid, biotsiide, kosmeetikat ja ravimeid.
Apteekritel peab olema luba rääkida ravimitest nii, et see ei muutuks reklaamiks.
Toodete brändide nimede kasutamine meedias apteekrite poolt peab olema lubatud (inimesed ei tea toimeaineid); balti pakendi nõuded, mis lubavad toimeaine märkimist pakendile ladina keeles, tuleb üle vaadata. Toimeainete soolade märkimine pakendile tuleb üle vaadata (kui juba diklofenak on keeruline öelda, siis "diklofenaknaatrium" jätab patsiendile mulje, et tegu on täiesti uue asjaga).

AA
Ats Astover Farmaatsia

Idee täiendused

R
Raili
...ja mida teha ravimitega mis ei sobi,kulutused on ju tehtud aga kasutegur mittesobivuse korral null. Neid ravimeid peaks saama tagastada või antakse lihtsalt näit. prooviks mõned.
AK
Aveli Kikkatalo
Ka arstidel peaks olema rohkem infot ja teadmisi ravimite (koos)mõju kohta erinevate haiguste korral. See ei ole normaalne, et arst kirjutab diagnoosi alusel ravimi(d) välja, süvenemata, kas ja milliseid ravimeid patsient juba hetkel tarvitab ja milline saab olema tulemus nende ravimite koos võtmise korral. Tihti võib kogeda olukordi, kus patsient saab alles apteegis või pärast esimest annust teada, et talle tegelikult välja kirjutatud ravim ei sobi. Tagajärjeks on patsiendi tervise halvenemine / vajadus uuteks uuringuteks ja arsti poole pöördumiseks, halvemal juhul võib-olla ka haiglaravi. Et seda ei juhtuks, tuleks patsiendile anda soovitusi, et mida veel teha probleemi lahendamiseks (enesetunde parandamiseks) ja mida vältida. Kokkuvõttes peaks lähtuma patsiendi tervisest kui ühest tervikust, kuna kõigi elundite töö on omavahel tihedalt seotud ja mistahes sümptomid võivad ilmneda väga erinevate haiguste puhul.
Click to initialize TinyMCE

Viimati lisatud ideed

  • Toetab 1
  • Ei usu ideesse 0

Panustada teadusesse

Püüame ühiselt aru saada haiguste patogeneesist. Siis saab ka kõige õigemaid ravimeetodeid kasutusele võtta. Lisaks analüüsime oma andmeid ning teeme teadmiste mitte emotsioonide põhiseid otsuseid.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Sms lähenevast arstiajast teavitamiseks.

Kui olen broneerinud arstiaja, siis päev enne seda võiks tulla sõnum arstiaja meeldetuletusega. Sõnumile tuleks vastata "jah" kui soovin tulla või kui sõnumi saatmine on keeruline, siis on võimalik helistada sõnumis olevale numbrile. Numbrile vajutades avaneb see kohe helistamise aknas. See aitaks vähendada tühje arstiaegu, kui patsient on unustanud vastuvõtule tulla.
  • Toetab 0
  • Ei usu ideesse 0

Kokkuhoid?

1. Tugev esmatasand( ei tohi rahale mõelda,tugev arstieetika)
2. Haiglad rahaahnuses teevad mõttetuid uuringuid ja proove.
3. Kulutõhusus pole seda sageli.
Raha on olemas,kokkuhoiuga seda juurde ei saa,mõistusega küll.
Kõik ideed
Developed by Ballers